fbpx

אתגר 22

ארבע אמהות מעוררות השראה

סיפוריהן של ארבע אמהות מדהימות - פרה, דובה, חזירה וכלבה. יום המשפחה שמח, למשפחתנו וחיות אחרות!

כשהיינו ילדים, חגגנו בגן את יום האם. במשך יום אחד בלבד בשנה השתדלנו לא להרגיז יותר מדי את אמא. איכשהו בשלב מסוים מישהו החליט להפוך את יום האם ליום המשפחה, ולהשתלט לאמהות על החג היחיד שהוקדש להן.

 מתוך הערכה ואהבה לאמהות האנושיות והלא-אנושיות, אנו משתפים אתכם בכמה סיפורים מרגשים על אמהות אמיצות וחכמות במיוחד שאספו באתר vegnews.

אמא דובה

גור דובים נלכד בחנייה בבית בצפון קליפורניה, לאחר שכנראה הגיע אליה בעקבות ריחות שאריות מזון שעלו מפח האשפה. אמו חיפשה אחריו והצליחה לאתרו מעבר לחניה הסגורה. בתושייה רבה היא אף הצליחה להרים את הדלת ולהחזיקה פתוחה. אלא שהקטנצ'יק הסתבך בכמה מהלכים אקרובטיים, נתלה על קורה גבוהה, והתקשה לרדת. את הקריאות של אמו בורים כמונו לא מסוגלים לפענח, ונותר לנו רק להתפלא מיכולתו לגרור לעברו סולם ולטפס למטה. מי גאון של אמא? לאחר האיחוד המרגש הם חזרו יחדיו ליער הסמוך.

 

הפרה שהחביאה את העגל מהרפתן

הווטרינרית הולי צ'יבר מספרת על פרה שהיא התבקשה לבדוק ברפת בצפון מדינת ניו-יורק. לאחר הריון של תשעה חודשים הפרה המליטה, בפעם החמישית בחייה. כרגיל בתעשיית החלב, תוך זמן קצר הרפתנים לקחו ממנה את העגל. אלא שבשונה מהאמהות האחרות ברפת, עטיניה היו יבשים מחלב. הרפתנים קראו לצ'יבר וביקשו שתסייע להם בפתרון התעלומה. בסופו של דבר התברר שלמעשה, הפרה המליטה תאומים. לאחר שראתה כיצד עגליה נגזלים ממנה בזה אחר זה, היא החליטה להחביא את אחד העגלים. יום-יום היא הניקה אותו בסתר, ולכן כשהגיעה לחליבה לא נותר לה חלב. בלילות היא התגנבה למחבוא וישנה לצדו. במשך 11 ימים היא הצליחה להסתיר את העגל מעיני הרפתנים. למרבה הצער, כשהעגל התגלה הם לקחו אותו מאמו והעבירו אותו לאחד הכלובים בהם הם מחזיקים את עגלי החלב, למרות תחינותיה של הפרה ושל צ'יבר, שביקשה מהם לחרוג ממנהגם ולאפשר, ולו רק הפעם, לאמא לגדל את תינוקה.

ג'וליה חזירת הפלא

ג'וליה הוחזקה בדיר תעשייתי בארה"ב, והועברה מכלוב אחד לאחר לקראת המלטה נוספת בשגרת חייה הכואבת של חזירת רבייה, תוך שהעובד בדיר בועט בה, מכה אותה ומזרז אותה עם שוקר חשמלי, עד שהיא התמוטטה והוא משך אותה באוזניה וגרר אותה לכלוב. במקרה נדיר של התערבות מצד הרשויות, המשטרה המקומית החליטה לחלץ את ג'וליה בעזרת עמותת Farm Sanctuary. בתחילה ג'וליה חששה מבני האדם שהגיעו להצילה, ופחדה לתת בהם אמון. בשל הלחץ והסטרס שהיתה נתונה בו, שמונה שעות לאחר הגעתה לבית המחסה, היא המליטה בטרם עת 16 חזרזירים פגים. לאט לאט היא למדה לבטוח בווטרינרים והמתנדבים שטיפלו בפצעיה ואף להיות רגועה כשהם מטפלים בגוריה הקטנטנים. "באופן מדהים, החיה הזאת שחוותה אלימות כה קשה מצד בני-אדם, הספיקה מהר לזהות שהאנשים סביבה כעת הם ידידיה", כותבים באתר בית המחסה.

 אמנדה הכלבה האמיצה

כלבה מעורבת בשם אמנדה חיה בצ'ילה עם חמשת גוריה, כשיום אחד פרצה שריפה בביתה. בעוד הכבאים נאבקים בלהבות, אמנדה זינקה לבית הבוער וחילצה את גוריה. בזה אחר זה, היא נשאה אותם בפיה והניחה על מדרגות משאית הכיבוי. אחד מהם נכווה קשות ובסופו של דבר לא שרד. לדברי הווטרינרית שטיפלה בו, אמנדה נשארה לצדו עד הסוף. הארבעה האחרים שרדו את השריפה, תודות לתושייתה של אמנדה.

amanda-and-pups4

צילום: reddit/J. Monsalve

 יום האם שמח – לכל המשפחות בעולם, ללא הבדל מין ביולוגי 🙂